Astell & Kern viser ny Hi-Res-spiller og In-Ear Monitor

astell-kern-ak70.jpgPå forrige ukes CE Week-arrangement i New York viste Astell & Kern frem to nye produkter: en ny bærbar høyoppløselig lydspiller kalt AK70 (vist her, $ 599) og en oppdatert andregenversjon av AK T8iE in-ear-skjermer ( $ 999). AK70 er den første i Astell & Kern's bærbare serie som inkluderer en digital linjeutgang via optisk og USB, slik at brukerne kan koble til sin egen eksterne DAC. Andre generasjon AK T8iE, designet i samarbeid med Beyerdynamic, oppdaterer den forrige, prisbelønte IEM med en ny kabeldesign. Begge produktene vil være tilgjengelige i juli.

Fra Astell & Kern
Astell & Kern debuterte to nye produkter for det amerikanske markedet på CE Week. Den nye AK70 bærbare lydspilleren med høy oppløsning og AK T8iE 2. generasjons In-Ear-skjerm blir lagt til i Astell & Kerns utvalg av prisvinnende lydoppløsninger med høy oppløsning.

Astell & Kern AK70 er den nyeste bærbare høyoppløselig lydavspilleren i Astell & Kern-serien. En ny bærbar høyoppløselig spiller på inngangsnivå, den eneste DAC AK70 er den første Astell & Kern bærbare spilleren som har en digital linjeutgang via optisk og USB. Dette gir brukerne en rekke alternativer for å koble til sin egen favoritt eksterne DAC.

hvordan velge farge i Photoshop

Andre funksjoner i Astell & Kern AK300 inkluderer:
• Enkelt Cirrus Logic CS4398 DAC-brikkesett
• Støtte for høyoppløselig lydavspilling opp til 24-bit / 192 kHz PCM-lyd og opptil dobbel hastighet, 5,6 MHz DSD (konvertert til PCM)
• 64 GB intern flash-lagring med enkelt microSD-kortspor for opptil 200 GB ekstra lagringsminne
• DLNA 1.0-kompatibel
• Wi-Fi-aktivert, støtter OTA-firmwareoppdateringer og streaming av musikk fra andre enheter på samme nettverk
• Støtter AK Connect-appen, tilgjengelig for iOS- og Android-enheter
• USB DAC-funksjon - kan kobles til en Mac / PC for å omgå det interne lydkortet og sende ut høyoppløselig lyd
• CD-Ripper-kompatibel, slik at brukeren kan rippe musikk direkte til spilleren uten behov for en datamaskin.

Astell & Kern AK70 vil være tilgjengelig i juli 2016 for $ 599.

Verdensdebut på CE Week NY er den nye andre generasjonen Astell & Kern AK T8iE In-Ear Monitors. Astell & Kern samarbeidet med Beyerdynamic i fjor for å produsere den første Tesla driverbaserte In-Ear Monitor. AK T8iE er tilgjengelig eksklusivt gjennom Astell & Kern. Den nye andre generasjonen AK T8iE oppdaterer den populære og prisbelønte IEM med en ny kabeldesign. AK T8iE II har samme nøytrale og naturlige lyd med stor effektivitet som i første generasjons IEM. Tesla-driverne som brukes i AK T8iE er 1/16 av størrelsen på tidligere Tesla-drivere, men leverer likevel de nøyaktige lydegenskapene til større Beyerdynamic-hodetelefoner.

app som identifiserer objekter etter bilde

Like viktig som lydkvalitet er komfort. AK T8iE har en concha-design med kabelen som går over øret, noe som har flere fordeler. På den ene siden er et noe større hus nødvendig for å få plass til 11 mm Tesla-driveren inni. På den annen side sitter de ovalformede conchaformene veldig komfortabelt i øret uten press. De settes lett inn, i stedet for å presse dem kraftig inn i øregangen. Og fordi kabelen ikke trekker, kan de ikke falle ut. Kabelen er dekket med Aramid, en sterk og varmebestandig syntetisk fiber, for høy holdbarhet som tåler langvarig bruk. Øreproppen i seg selv er laget av en proprietær kompositt med et trelags PVD-belegg og inneholder kobber og krom.

AK T8iE har to kabler, den første med en balansert, 2,5 mm firepolskontakt for bruk med Astell & Kern-spillere. Også inkludert er en andre kabel med 3,5 mm jack for bruk med andre bærbare spillere. Fem forskjellige størrelser av disse unike silikonspissene er inkludert, samt skumspisser i S, M og L.

Oppgraderte funksjoner i AK T8iE andre generasjon inkluderer:
• Oppgradert talespole med optimalisert ledningsgeometri
• Gir lettere bevegelse av membranen ved høyeste volumnivå
• Høy pålitelighet
• Ekstremt lav forvrengning
• Høyverdig gjennomsiktig sølvbelagt kabel
• Sølv / kobberlegeringsledere med høy renhet for den reneste lyden
• Aramidfiberkjerne for optimal styrke
• Ikke-allergifremkallende, ultra-fleksibel gjennomsiktig erme
• Gullbelagte MMCX-kontakter med høy presisjon
• Nøyaktig tilkobling av kabler til øreproppen
• Høy pålitelighet
• Laveste motstand for best lydytelse

Astell & Kern-ingeniører jobbet tett med Beyerdynamic for å stille lydutgangene til hver IEM for å matche lydegenskapene til Astell & Kerns bærbare lydopptakere med høy oppløsning. Hvert par IEM-er er bygd for hånd på Beyerdynamic-anlegget i Heilbronn, Tyskland, i henhold til Beyerdynamics krevende spesifikasjoner.

Astell & Kern AK T8iE andre generasjon In-Ear Monitor er $ 999 og vil være tilgjengelig i juli 2016.

hvor mye er youtube premium i måneden

Tilleggsressurser
Astell & Kern kunngjør ny bærbar høyoppløselig lydspiller på inngangsnivå på HomeTheaterReview.com.
Astell & Kern debuterer 500N Hi-Res Music Server på HomeTheaterReview.com.